Calendari i Ordres de Força del Interclubs 2020

banner torneo equipos ajedrez

Publiquem hui el calendari de la competició després de les revisions  i els ordres de força dels diferents equips. Recordem que els noms dels clubs i dels jugadors són els que els diferents delegats han reflectit en l’aplicació de gestió, qualsevol canvi ha de sol·licitar-se al delegat de cada club, el qual notificarà per email a la FECV els canvis perquè aquesta publique. S’estableix un termini fins al 30 de desembre per a esmenes de noms.

logo link … veure tot sobre Interclubs 2020

 

El Club Gambito-Benimaclet Campió Autonòmic Rellamp 2019

Campeonato Blit Equipos Comunidad Valenciana

Ahir diumenge 22 de desembre, es va proclamar Campió Autonòmic d’Escacs Llampec el Club d’Escacs Gambito-Benimaclet en el torneig disputat en la població de Canals, València. El subcampionat va ser per al C.A. Silla i tercer classificat el C.A. Adreu Paterna.

Els premiats en les diferents categories van ser:

  • En Divisió d’Honor el C.A. Andreu Paterna
  • En 1ª Autonòmica el C.A. Silla
  • En 2ª Autonòmica el C.A. Silla B
  • En 1ª Provincial el C.A. Educart Aldaia
  • En 2ª Provincial el C.E. Els Voltors

En el Campionat van participar més de 50 equips de les tres províncies amb un nombre de jugadors que superaven els 200 participants. En la clausura va estar el regidor Vicent Tornero en representació del municipi amfitrió de Canals, el Secretari General de la FECV José Polop i el Director Esportiu Luis Barona en representació de la federació.

Les categories per a la competició del 2020 queden amb la següent composició

  •  Divisió Honor Rellamp 2020:
    • Gambito-Benimaclet
    • Silla
    • Andreu Paterna
    • Alzira
    • EVA Manises
    • Alfas del Pi
    • Raspeig
    • Alcoy
    • Camp de Morvedre
    • Enric Valor
  • Primera Autonómica Rellamp 2020:
    • EVA Manises B
    • Silla B
    • Gambito-Benimaclet B
    • Educart Aldaia
    • Escacs Xàtiva
    • Xeraco
    • Alberic
    • Basilio
    • Alaquàs
    • Castell de Riba-roja
  • Segona Autonómica Rellamp 2020:
    • EVA Manises C
    • Xeraco B
    • Camp de Morvedre B
    • Els Voltors
    • Alzira B
    • La Vila
    • Alaquas B
    • Dama Roja
    • Fomento Gandía
    • Gambito-Benimaclet C
  • Categoría Open: la resta de clubs de la Comunitat Valenciana

logo pdf … veure resultats


Esborrany del calendari Interclubs 2020

banner torneo equipos ajedrez

 

Publiquem hui l’esborrany del calendari i s’estableix un termini de 6 dies,  fins dilluns que ve 23 de desembre, per a manar les observacions oportunes, les quals hauran de remetre’s únicament per correu electrònic o mitjançant el formulari de contacte.

logo pdf … esborrany del calendari interclubs

Resultats de la Final del Circuit Infantil a Sueca

jugadores torneo ajedrez en Sueca

 

Ahir diumenge es va celebrar en el municipi de Sueca la Final del VII Circuit Copa Campions Infantil d’Escacs, torneig organitzat per la FECV amb la col·laboració del Club Escacs Sueca i l’Ajuntament de Sueca, esdeveniment en el qual van participar més de 150 joves jugadors dividits en grups per edats des de Sub-8 fins Sub-16.

Els primers classificats de cada categoria van ser:

  • Sub-08 (nom/ club)
    • Eli Escoffier / Edapa
    • Lorenzo Serna Puerto / Raspeig
    • Carles Mellado Sais / Alzira
  • Sub-10 (nom / club)
    • Iván Povshednvi / Gambito Benimaclet
    • Rufus Jones / Edapa
    • Ionut Bercaru Vlad / El 8
  • Sub-12 (nom / club)
    • Diego Marcías Pino / EVA Manises
    • Hugo Garijo Pérez  / CDA Lapuerta
    • Ángela Ivorra Ivorra / La Vila
  • Sub-14 (nom / club)
    • Andrés Luque Sáiz / EVA Manises
    • Luis Montesinos Díaz / EVA Manises
    • José García Molina / Silla
  • Sub-16 (nom / club)
    • David Aledo Yanguas / Enric Valor
    • Javier Luque Sáiz / EVA Manises
    • Santiago García Giménez / Xeraco

En la clausura van estar la regidora d’esports Celia Beltrán, l’alcalde del municipi Dímas Vázquez, Amadeo Albert per part del club d’escacs locals i Luis Barona en representació de la FACV.

i64 … veure tots els resultats


Convocades les proves d’accés curse d’Entrenador

curso entrenador ajedrez

Finalitat

Proves d’accés als ensenyaments esportius de règim especial, per a persones que no complisquen els requisits acadèmics establits en la normativa vigent. En concret, sense els títols de graduat en Educació Secundària Obligatòria o de Batxillerat.

Data de realització

Aquestes proves d’accés als ensenyaments esportius de règim especial, es realitzaran el divendres 17 de gener de 2020, tant per a l’accés als ensenyaments de grau mitjà de tècnic esportiu com a les de grau superior de tècnic esportiu superior.

Lloc de realització

46018761 CIPFP Complex Educatiu de Cheste CHESTE

Període d’inscripció

El període d’inscripció a les proves que es convoquen mitjançant aquesta resolució, estarà comprés entre els dies 7 al 10 de gener de 2020, ambdós inclosos.

Requisits

1. Per a la inscripció a la prova d’accés al grau mitjà de tècnic esportiu:

a) No estar en possessió del títol de graduat en Educació Secundària Obligatòria o equivalent a efectes acadèmics ni de titulacions equivalents a l’efecte d’accés segons s’indica en la disposició addicional cinquena del Decret 132/2012, de 31 d’agost, del Consell.

b) Tindre, com a mínim, 17 anys complits l’any de realització de la prova.

2. Per a la inscripció a la prova d’accés al grau superior de tècnic esportiu superior:

a) No estar en possessió del títol de Batxillerat o equivalent a efectes acadèmics, ni de titulacions equivalents a l’efecte d’accés, segons s’indica en la disposició addicional cinquena del Decret 132/2012, de 31 d’agost, del Consell.

b) Tindre una edat mínima de 19 anys i estar en possessió del títol de tècnic esportiu en la corresponent modalitat o especialitat esportiva, o bé, una edat mínima de 18 anys quan es posseïsca, a més del títol anterior, un títol de tècnic relacionat amb aquell al qual es desitja accedir.

Llegir més en aquest enllaç

Circular 26/2019 Autonòmic Equips Rallamp

circular federación ajedrezPer la present queden publicades les bases per al Campionat Autonòmic d’Escacs Rellamp per Equips de la Comunitat Valenciana 2019.

logo pdf … veure Circular


 

Nota 1: Aspecte destacable: “CLASSIFICATORI CATEGORIES RELLAMP EQUIPS 2020”

La classificació general final del Campionat d’enguany servirà per a formar els grups del nou sistema de competició del pròxim any 2020 en el qual el campionat tindrà sistema de categories pròpies del ritme llampec i els seus ascensos i descensos.

  • Els primers 10 classificats formaran la Lliga Divisió d’Honor.
  • Els classificats en els llocs 11 al 20 formaran la Lliga de Primera Autonòmica.
  • Els classificats en els llocs 21 al 30 formaran la Lliga de Segona Autonòmica.
  • La resta d’equips formaran el grup Suís Obert.

No pot haver-hi dos clubs del mateix club en els grups Lliga de 10 equips.
El club que no participara en aquesta edició del 2019 formarà part del grup Suís Obert per a l’any 2020.


Nota 2: en l’entrada de l’Agenda d’aquest web s’anunciarà oferta d’esmorzar popular abans del torneig i de menjar a mig dia per a aquells que estigueren interessats.


Cartel torneo ajedrez

Podi de la Comunitat Valenciana al Bali Sub-2300

Vicente Cano jugador de ajedrez

El vencedor del torneig Sub-2300 ha sigut el M.F. Vicente Cano, del C. A. L’Alfàs del Pi d’Alacant, empatat a punts amb el M.F. Nahun Gavarrete, del C.A. EVA_Manises de València, el qual va acabar en segona posició pel sistema de desempat, i el tercer classificat va ser el M.F. Adrián Galiana, del C.A. Enric Valor d’Alacant, a mig punt dels dos primers classificats, tots ells jugadors amb llicència a la Comunitat Valenciana.

La clausura del Festival Gran Hotel Bali de Benidorm va tindre a lloc ahir diumenge dia 8 amb la presència de Carlos Fernández, subdirector de l’Hotel, Ramón Padullés, secretari general de la Federació Espanyola, Javier Ochoa president de la Federació Espanyola, Alfonso Pedraza director del Festival i Francisco Cuevas president de la Federació Valenciana. Presentava l’acte Eduardo López.

i64Veure resultats


Calusura torneo ajedrez

Foto de la clausura del Festival (fuente: boletín del torneo)