Circular 33/2020 Campionats Provincials d’Escacs: finals a Alacant i València

circular federación ajedrez

Per la present publiquem la circular que convoca les Finals dels Campionats Provincials individuals d’escacs a les províncies d’Alacant i València.

 

logo pdf … veure Circular

logo pdf … veure Anex I

 

Horari especial dels Campionats Provincials dia 31: l’hora d’inici serà 17.30 h

Coneguda ja la limitació d’horaris establida per la resolució de Sanitat publicada el passat dia 24 i sent possible retardar l’hora d’inici de la 4a ronda dels Campionats Provincials de manera compatible amb la citada resolució, s’estableix que l’inici de la pròxima jornada serà a les 17.30 h (totes les seus i totes les partides de cada seu) perquè el desplaçament dels jugadors que participen en el torneig de La Nucia al matí es realitze amb seguretat i la participació en tots dos tornejos siga compatible.

Per tant, aquells jugadors que ja van demanar *bye en els provincials poden sol·licitar la seua anul·lació si així ho consideren després d’aquest canvi d’horari.

Designacions arbitrals i publicació de primera ronda dels Provincials

Els àrbitres designats per a les diferents seus són:

(A1) Alacant: Àrbitre Principal, AA Magdaleno Puche, Juan Pedro, Àrbitre adjunt, AA Bendayan Clars, Aaron.
(A2) Mutxamel: Àrbitre Principal, IA Jose Antonio García Domingo, Àrbitre adjunt, IA Joaquin Corbi Marti.
(A3) l’Alfàs del Pi: Àrbitre Principal, AA Francisco Morato Tent, Àrbitre adjunt, AA Antoni Bertomeu Ivars.
(C1) Vila-real: Àrbitre Principal, AF Manuel Antonio Fernández Calabuig, Àrbitre adjunt, Sergi Mingarro.
(V1) València: Àrbitre Principal, AF Néstor Echeverría, Àrbitre adjunt, AA Miguel Ángel Mora Bort.
(V2) València 2a Prov.: Àrbitre Principal, FA Néstor Echeverría, Àrbitre adjunt, AA Víctor Bellón Roche.
(V2) Riba-roja: Àrbitre Principal, IA Ramón García Pérez, Àrbitre adjunt, León Fernández.
(V4) Alzira: Àrbitre Àrbitre Principal, AA Jesús Girona Maura, Àrbitre adjunt, Germán Porras Boronat.

Conforme a l’Annex I de la Circular 26/2020  els àrbitres designats com a principals seran els responsables de l’aplicació del protocol general i de les mesures previstes en el citat annex enfront de la Covid-19.

Els aparellaments es publicaran hui entre les 20:00h i les 22:00h.

Preguem una vegada més a tots els participants la seua col·laboració amb les mesures previstes enfront de la Covid-19, que es personen a la sala de joc almenys mitja hora abans per a fer el control d’accés i que porten amb si només objectes indispensables, evitant en la mesura que siga possible motxilles i bosses.

i64 … Ctos. Provincials

Configuració final de seus dels Campionats Provincials d’escacs

Després de concloure el termini d’inscripcions i analitzades les mateixes, anunciem hui les seus definitives i comencem a treballar en la distribució dels jugadors per a publicar els llistats en les pròximes hores.

  • (A1) Alicante: C. Garcia Andreu Nº 40 (CA Alicante)
  • (A2) Mutxamel: C. Virgen del Pilar 2 (CA Mutxamel)
  • (A3) Alfaz del Pi: C. Sant Miquel, 1, Albir (CA Alfaz del Pi)
  • (C1) Vila-real: C. Vicente Sanchiz, 69 (CE Vila-real)
  • (V1) València: P. La Petxina 42 (CD Basilio)
  • (V2) València 2ª Prov. domingos mañanas a las 10:30h: P. La Petxina 42 (CD Basilio)
  • (V2) Riba-roja: C. Santander, 4 (CA Castell Riba-roja)
  • (V4) Alzira: C. Pedro Morell, 6 (CE Alzira)

Per la concentració d’inscripcions en Petxina (prop de 80 jugadors) i, en concret, tenint més de 40 jugadors inscrits de 2a Provincial, es constitueix un grup d’aqueixa categoria en diumenge al matí, el qual disputarà la ronda a les 10.30 hores. Com la seu V2 no és open no classifica el seu vencedor per a disputar el títol de Campió Provincial de València. La seu de Montserrat no és possible formar-la finalment, els jugadors seran distribuïts en les de Petxina i Riba-roja, atés que Alzira ha cobert l’aforament íntegrament.

Circular 26/2020 Campionats Provincials d’Escacs de la Comunitat Valenciana

circular federación ajedrez

Per la present publiquem la circular que convoca els Campionats Provincials individuals d’escacs.

El termini límit per a inscriure’s és el 29 de setembre.

 

flechita Enllaç a l’aplicació per a tramitar inscripcions.

 


logo pdf … veure Circular

logo pdf … veure Annex I

 

Circular 25/2020 Obertura de termini per a propostes de seus zonals per als Provincials

circular federación ajedrez

Per la present publiquem la circular que habilita el termini de presentació de propostes de seus per a celebrar els Campionats Provincials Individuals.

logo pdf … veure Circular

 

 


Proposta de seu / Propuesta de sede


Resultats dels Campionats Provincials d’Escacs per Edats

cartel torneo de ajedrez

Provincials escacs per Edats a Alacant.

  • Categoria Sub 8: El Campió provincial va ser Malinovskyi Vadym del Club Escacs Alacant, seguit per Lorenzo Serna del Club Escacs Raspeig , obtenint el tercer lloc la representant del Club Escacs Enric Valor Beatriz Pardo, la qual va obtindre a més el trofeu com a primera classificada femenina.
  • Categoria Sub 10: El representant del Club Escacs Elx Pablo Bascuñana és el Campió, el sub-campionat va ser per a Javier Pelayo del Club Escacs Alacant i el tercer lloc l’obté Leo Amorós del Club Escacs Guardamar del Segura. La primera classificada femenina va ser Alba Navarro del Club Escacs Alcoi.
  • Campionat Sub 12: Víctor Tudela del Club Escacs Alcoi és el Campió, completant el podi els jugadors Francisco Martínez del C.A. Enric Valor i Isaac Lillo del C.A. Raspeig. La primera classificada femenina va ser Diana Quintana del C.A. Enric Valor.
  • Campionat Sub 18: Jouke Duller, representant del C.A. La Vila s’imposa en aquest certamen, sent el subcampionat per a Santiago García del Club Escacs Xeraco i el tercer lloc l’obté Carlos Robledo del Club Escacs Enric Valor.  Ángela Ivorra, del C.A. La Vila, va ser la primera classificada femenina.

torneo ajedrez premiados

Provincials escacs per Edats a Castelló.

  • Categoria Sub 8: Campió va ser Marc Archilés representant del C.A. Cercle Mercantil, Sub-campió Vicente Olucha del C.A. Cercle Mercantil i tercer Carlos Roche del Escola d´Escacs Castello.
  • Categoria Sub 10: Campió Adam Tahfi, Sub-campió Adrián Serrano del CE Vila-real i tercer Eloy Arias del Escola de Castello. La primera classificada femenina ha sigut Leyre Roldan del C.E. Camp de Morvedre.
  • Categoria Sub 12: S’imposa en el certamen Pau Camarilles del C.E. Vila-real, Sub-campió Iker Giménez del C.E. Camp de Morvedre,  i el tercer lloc l’aconsegueix David Ribelles del CE Vila-real.
  • Categoria Sub 18: Silvia Doñate és la Campiona provincial Sub 18 alhora que primera classificada femenina, del C.A. Cercle Mercantil, seguida en la classificació general per Óscar Gargallo i Hugo Viñals tots dos també representants del Cercle Mercantil de Castelló.

Jugadores ajedrez Castellón

Provincials escacs per Edats a València.

  • Categoria Sub 8: El lloc de Campió provincial el va obtindre Víctor Ursariy del Club Escacs Edapa, seguit per Claudia Lloret de Edapa, la qual va obtindre també el trofeu com a primera classificada femenina, sent Jesús Mengual del C.E. Carcaixent el tercer classificat.
  • Categoria Sub 10: El títol de Campió va ser per a Jones Rufus i el Sub-campionat va ser per a Eli Escoffier, tots dos del Club Escacs Edapa, sent el tercer lloc de la categoria per a Asier Piris del C.A. Capablanca Cullera. La primera classificada femenina va ser Julia García del Club Escacs Benimodo.
  • Categoria Sub 12: Finalitzat el certamen s’adjudica el campionat Ivan Povshedny del Club Escacs Gambito Benimaclet i el Sub-Campionat a Marc Gregori del Club Escacs Oliva, finalitzant en el tercer lloc Mario Navarro del Club Escacs Quart. La primera classificada femenina ha sigut Yeva Yeghikyan del Club Esportiu Basilio.
  • Categoria Sub 18: Andrés Luque Sáiz del C.A. EVA Manises, s’imposa en aquest certamen, sent el Sub-Campionat per a  Marc Carbonell, representant del C.A. Xeraco i el tercer lloc per a Viviana Galván del Club Gambito Benimaclet, la qual va rebre també el trofeu com a millor classificada femenina.

Jugadores ajedrez Valencia

Auton. Edades … veure resultats

Campionats provincials d’escacs 2019

Campeonato Provincial Ajedrez

formularioplataforma d’inscripció

Aparellaments i resultats:

Campions Provincials d’Escacs del 2018

.
Pablo Aymerich

Pablo Aymerich

Miguel Lloret

Miguel Lloret

Fernando Silva

Fernando Silva

.
VALÈNCIA ALACANT CASTELLÓ

logo pdf … veure Circular Valencia

logo pdf … veure Circular Sueca

 

 

logo pdfveure Circular Alacant

logo pdf … veure Circular Castelló

cartel torneo ajedrez en Castellón


logo pdf … veure ascensos / descensos 2018

.
.

CAMPIONATS PROVINCIALS D’ESCACS 2018

Campeonato Provincial Ajedrez ajedrez Castellón ajedrez Alicante Torneo  torneo ajedrez cocentaina

formularioplataforma d’inscripció

Emparejamientos y resultados:

VALÈNCIA ALACANT CASTELLÓ
logo pdf … veure Circular València logo pdf … veure Circular Alacant logo pdf … veure Circular Castelló

.
Pablo Aymerich

Pablo Aymerich

Miguel Lloret

Miguel Lloret

Fernando Silva

Fernando Silva

.

Després de celebrar-se els encreuaments dels guanyadors de les diferents seus d’Alacant, Catelló i València, ja coneixem els tres Campions Provincials del 2018:Pablo Aymerich per Castelló, Miguel Lloret per Alacant y Fernando Silva per València.

Miguel Lloret (CA l’Alfàs del Pi) es va imposar en el seu encreuament amb Miguel Ochando (CA Alcoi) per 2-0. Amb idèntic resultat es va imposar Fernando Silva (CA EVA-Manises) en el seu enfrontament amb Jorge Vilanova (CA Alcoi).


 logo pdfconsulta categories individuals jugadors FECV

logo pdf … veure ascensos / descensos 2018

.
prohibido dispositivos electrónicos en sala de juego

prohibit dispositius electrònics en sala de joc

Circular 22/2018 (dispositius electrònics)

no alimentos ni bebidad

prohibit aliments i begudes en taules de joc

.