Finalitzen els Campionats Provincials d’Escacs

los tres campones provinciales

i64 … Ctos. Provinciales | i64Final València | i64Final Alicante

Hui van acabar els Campionats Provincials amb la disputa dels encreuaments a les províncies d’Alacant i València.

El Campió Provincial de Castelló ja es coneixia a l’haver una seu única i és el joveníssim jugador Víctor Salvador Buiza, del C.E. Vila-real, el qual compta amb tan sols 13 anys d’edat.

El Campió Provincial d’Alacant és Vicente Cano Giménez del C.A. l’Alfàs del Pi, el qual es va imposar en la lliga final, aconseguint tres punts dels 4 possibles enfront de l’M.I Antonio Granero, del C.A. Silla Bosch Serinsys,  i al M.F. Bernad Serarol, del C.E. Xeraco.

El Campió Provincial de València és Marc Carbonell Sancho del C.E. Xeraco, en imposar-se en la lliga final enfront de Javier París, del C.A. Castell de Riba-roja, i Gabriel Martínez, del C.E. Carcaixent, aconseguint 3 dels 4 punts disputats.

Els podis per seu i categoria han sigut:

– Seu Alicante

  • Absolut
  1. Serarols Mabras, Bernat
  2. Gómez Sanjuan, Héctor Fernando
  3. Mascarell Canet, Ricardo
  • Preferent
  1. Expósito Milán, Adrián
  2. Lillo García, Isaac
  3. Pardo Ruiz, Carlos
  • Primera
  1. Pedraza Fernández, Miguel Ángel
  2. Unac Ruiz, José Joaquín
  3. Yeste Jiménez, Rubén

– Seu Vila-real

  • Absolut
  1. Salvador Buiza, Víctor
  2. Alamillo Sanz, Ildefonso
  3. Aymerich Rosell, Pablo
  • Preferent
  1. Pérez Garcéa, José Miguel
  2. Batalla Bellido, Vicente
  3. Keremestevski, Aleksandar

– Seu València

  • Absolut
  1. Carbonell Sancho, Marc
  2. Macias Pino, Diego
  3. Luque Saiz, Andrés
  • Preferent
  1. Cayón Pelaez, Pablo
  2. Sanleón Pravisano, Nieves
  3. Izquierdo Carbellido, Pablo
  • Primera
  1. Montesinos Diaz, Luis
  2. Gukasov, Artem
  3. Costa Iniesta, Prudencio
  • Segona
  1. Soto Pastrana, Diego Armando
  2. Giménez Ferris, Eloy
  3. Armenteros Generoso, Pedro Antón

– Seu Riba-roja

  • Preferent
  1. Martínez Hernandez, Javier
  2. Paris Turégano, Javier
  3. Gil Pou, José Luis
  • Primera
  1. García Sahuquillo, Marcos Antoni
  2. García López, Enrique
  3. Rodríguez González, Rubén
  • Segona
  1. López Fajardo, José Miguel
  2. Gracia Gálvez, Adriá
  3. García Barreiro, Jordi

– Seu Alzira

  • Absolut
  1. Martínez Peiró, Gabriel
  2. Cortés Marti, Javier
  3. Barbero Verdú, Francisco
  • Preferent
  1. Juan Soriano, Leo
  2. Grau Peris, Rubén
  3. Juan Beneyto, Daniel
  • Primera
  1. Kocharyan Baghdasaryan, Arman
  2. Camisón Zornoza, César
  3. Barberán Pérez, Guillermo

– Seu Alfaz del Pi

  • Absolut
  1. Vicente Cano Giménez
  2. Mihai Suba
  3. Jouke Duller Llopis
  • Preferent
  1. Gurgen Sargsyan Manukyan
  2. David Gutiérrez Posada
  3. Marcos Munoz Osete
  • Primera
  1. Juan Vte. Berenguer Sanchis
  2. David Lines
  3. Vicente Angel Ferrando Femenia

– Seu Mutxamel

  • Absolut
  1. Granero Roca, Antonio
  2. Mataix Arbona, César
  3. Fernández López, Francisco
  • Preferent
  1. Senabre Pascual, Eduardo
  2. García Barroso, Iván
  • Primera
  1. Harutyunyan, Gayane
  2. Labayen Tonda, Antonio
  3. Gutiérrez Rodríguez, Álvaro

Els ascensos queden així: logo pdf veure ascensos

i64 … Ctos. Provincials | i64Final València | i64Final Alicante |


Bookmark the permalink.

Comments are closed.