Search Results for:

David Davtyan campió del Open València Bressol dels Escacs

torneo ajedrez Valencia Cuna

 

El Mestre FIDE David Davtyan, del C.D. Basilio, s’ha proclamat campió del Open València Bressol dels Escacs celebrat en les instal·lacions de Nuevo Centro en la ciutat de València. Li van acompanyar en el podi Vladimir Chernikov, del C.A. EVA-Manises i el Mestre Internacional Slobodan Kovacevic, del C.E. Benimodo. Un centenar de participants van jugar el torneig.

i64 … veure resultats y clasificació


Nieves Sanleón Subcampiona d’Espanya femenina d’escacs ràpid sub-18

Nieves Sanleón campeona España ajedrez

 

La jugadora valenciana Nieves Sanleón Pravisano, del C.A. Xeraco, aconsegueix el Sub-campionat d’Espanya Femení d’Escacs Ràpid per a Joves de fins a 18 anys en Salobreña.

Adrián Galinana, del C.A. Enric Valor, va ser el millor classificat en el torneig a ritme estàndard celebrat amb anterioritat, acabant en cinquena posició empatat a punts amb el tercer classificat.

La FECV els felicita en nom propi i en nom de tots els federats de la Comunitat Valenciana.

i64 … Sub-18 rápid  resultats

 

Jaime Valmaña vencedor en el V Open d’Escacs Ciutat de Sueca

ajedrez en Sueca, Valencia (España)

 

El M.I. Jaime Valmaña s’ha proclamat vencedor del V OPEN D’ESCACS CIUTAT DE SUECA en solitari aconseguint 8,5 punts dels 9 en disputa. Li van acompanyar en el podi el M.I. Slobodan Kovacevic i el  M.F. David Davtyan.

Un centenar de jugadors van participar en aquesta cinquena edició i en el lliurament de guardons van estar la regidora d’esports Celia Beltrán, l’alcalde del municipi Dimas Vázquez, Amadeo Albert i Ricardo Cebolla per part del club d’escacs local i Luis Barona en representació de la FECV.

i64 … veure resultats y clasificacions


Pablo Cruz conquista el V Open d’Escacs de Xátiva

ajedrez en Xátiva, Valencia

 

El M.I. Pablo Cruz Lledó ha sigut el vencedor del V OPEN D’ESCACS ESCACS XÀTIVA en solitari aconseguint els 9 punts en disputa. Li van acompanyar en el podi Razvan-Gabriel Iagar i José Manuel Pérez Más. Van estar en el lliurament de guardons el regidor d’esports de Xàtiva, Pedro Aldavero, i Luis Barona en representació de la FECV.

i64 … veure resultats i classificacions


El M.I. Antonio Granero Roca vencedor a Montserrat

Antonio Granero Roca y Luis Barona Boj

El M.I. Antonio Granero Roca, del Club Escacs Silla, ha sigut el vencedor del XII Open Internacional d’Escacs Poble de Montserrat.  Li van acompanyar en el podi José J. Hernández Torralba, del C.A. Camp de Morvedre, i David Martín Ayala, del C.A. Gambit Benimaclet. Van entregar els guardons Luis Barona, en representació de la FECV, i Josep Mª Mas, alcalde del municipi de Montserrat.

logo chess results … veure resultats i aparellaments 


Viviana Galván Subcampiona d’Espanya femenina d’escacs ràpid sub-16

Viviana Galván

 

La jugadora valenciana Viviana Galván Cipriani, del C.A. Gambito Benimaclet, aconsegueix el Sub-campionat d’Espanya Femení d’Escacs Ràpid per a Joves de fins a 16 anys en Salobreña.

Marc Carbonell, del C.E. Xeraco, va ser el millor classificat en el torneig a ritme estàndard celebrat amb anterioritat, acabant en cinquena posició empatat a punts amb el segon classificat.

La FECV els felicita en nom propi i en nom de tots els federats de la Comunitat Valenciana.

i64 … Sub-16 rápid  resultats

 

Petrosian i Deruelle conquisten els tornejos de Tabiya-Alcoi

jugadores torneo cerrado de ajedrez en Alicante

En el Torneig Magistral Tabiya-Alcoi s’ha imposat el GM Davit Petrosian i el segon classificat va ser el MF Alberto Chueca, el qual va aconseguir Norma de M.I.

En el Torneig Sub-2200 Tabiya-Alcoi el guanyador va ser Albert Deruelle Sala, seguit per la WFM Sonia Gil Quilez.

Prop de 70 jugadors van participar en tots dos esdeveniments i en la clausura van estar representants municipals i Rafael Arroyo vicepresident de la FECV.

logo chess results … veure els resultats i classificació de tots dos tornejos

premiada en torneo de ajedrez premiado torneo ajedrez

Andrés Luque Campió d’Espanya d’escacs ràpid sub-14

Andrés Luque Sáiz

 

El jugador valencià Andrés Luque Sáiz, del C.A. EVA-Manises, aconsegueix el Campionat d’Espanya d’Escacs Ràpid per a Joves de fins a 14 anys en Salobreña. Andrés ha hagut d’aconseguir 8 dels 9 punts possibles per a aconseguir el més alt del podi i acabar invicte i encara així el segon classificat estava empatat a punts, la qual cosa dona una clara idea del disputat que estava el torneig.

La FECV el felicita en nom propi i en nom de tots els federats de la Comunitat Valenciana.

i64 … Sub-14 rapid  resultats

Valmaña, Pallardó y Trobat van destacar Benasque

jugadores ajedrez valenciano

Bons resultats en general dels més de 50 representants de la Comunitat Valenciana desplaçats al XXXIX Open Internacional d’Escacs de Benasque.

El primer classificat de la nombrosa expedició valenciana és el M.I. Jaime Valmaña, que acaba en la posició 15 a mig punt d’aconseguir la Norma de GM.

El M.F. José V. Pallardó torna amb la tercera Norma de M.I. pel que aconsegueix els registres requerits per al títol de Maestro Internacional.

Al M.F. Francisco García Trobat també se li dona bé per les terres del pirinenc perquè torna d’allí de nou amb una altra Norma de M.I.

El M.F. José Torres s’ha quedat a mig punt d’aconseguir també Norma de M.I.

La FACV els felicita en nom propi i en nom de tots els federats de la Comunitat Valenciana.

 

Pos. Tít. Nom Pts.
15 IM Valmaña Canto, Jaime 7,5
30 IM Sos Andreu, Eric 7,0
37 FM Torres Sánchez, José 7,0
38 FM Montoliu Cervero, Francisco 7,0
42 FM Ibáñez Aullana, Ramón 7,0
47 FM García Trobat, Francisco 6,5
48 FM Pallardo Lozoya, José Vicente 6,5
51 IM Castellanos Rodriguez, Renier 6,5
75 FM Mingarro Carceller, Sergi 6,0
84 FM Galiana Fernández, Adrián 6,0
90 Hernández Torralba, Josá Joaquin 6,0
95 García Oviedo, Alejandro 6,0
105 WGM García Martín, Marta 6,0

i64 … veure classificació final completa 

INTERCLUBS 2019

torneo de ajedrez por equipos de la Comunidad Valenciana

Campionat d’Escacs per Equips de Clubs

Comunitat Valenciana


on lineveure resultats oficials

logo chess resultsveure en Chess-Results


Novetats:

  • (15/02/2019) Modificació d’ofici de l’ordre de forces de l’últim bis de Castalia.
  • (13/02/2019): actualitzat ordres de forces de  Almussafes, Torrefiel, Silla, Dama Roja, Alcoi, Guardamar, Alberic, Basilio, Vila-real, La Vila i Vila-real i Castalia.
  • (06/02/2019): actualitzat ordres de forces de  Aldaia, El Huit, Gambito-Benimaclet, Mutxamel, Castalia, Benimodo, Eva Manises, Ibi.
  • (30/01/2019): actualitzat ordres de forces de  Dama Roja, Alberic, El Huit, Mutxamel, Paterna i Camp de Morvedre.
  • (25/01/2019): actualitzada l’adreça de seu de joc de Meliana.
  • (23/01/2019): actualitzat ordres de forces del Huit, Xixona, Silla, Enric Valor, Drac, Sueca, Paterna, Montserrat i Mutxamel.
  • (21/01/2019): actualitzada l’adreça de seu de joc d’Ibi.
  • (18/01/2019): actualitzada l’adreça de seu de joc d’Alberic.
  • (16/01/2019): actualitzat ordres de forces de Torrefiel, Castell de Riba-roja, Mislata, Mat de Coix, Enguerino, Gambito-Benimaclet, Benetusser, Alzira, Alcoi, Montserrat, Chaturanga i la Vila.
  • (15/01/2019): actualitzada l’adreça de seu de joc d’Enric Valor.
  • (11/01/2019): Correcció d’ofici de l’ordre de força de Castalia ajustant-lo a reglament.
  • (11/01/2019): actualitzada l’adreça de seu de joc de Villena.
  • (10/01/2019): actualitzada l’adreça de seu de joc de Illa de Benidorm, Mislata, Alfil Castellonenc.
  • (09/01/2019): ordres de força i direccions de seus.
  • (07/01/2019): calendari de la competició.
  • (04/01/2019): esborrany del calendari.
  • (04/01/2019): ascensos i descensos Alacant.
  • (26/12/2018): documentació i terminis.
  • (26/12/2018): publicades les bases de la competició.
  • (24/12/2018): import de llicències de jugadors i clubs.
  • (04/12/2018): esborrany dels grups per categories.
  • (11/09/2018): fiances i convocatòria del campionat.

logo pdfveure direccions de joc

logo pdfveure calendari Interclubs 2019

logo pdfveure Bases Interclubs  | veure modificació Alacant

logo pdfveure Reglament General Competicions

logo pdf

… ascensos i descensos 2019

logo link

preguntes i respostes a l’Àrbitre Itinerant anys anteriors

logo link

cròniques dels equips de la competició

formulario

formulario solicitud sede accesible