Resultats en els Campionats Provincials d’Escacs per Edats

cartel con niña jugando al ajedrez

 

El passat cap de setmana es van celebrar els Campionats Provincials per Edats en les sede de Sant Vicent de Raspeig (Alacant), C.E. Vila-real (Castelló) i Almussafes (Valéncia). Els primers classificats van quedar com segueix:

Alacant

  • S-18 Podio: 1º WFM Rebeca Jiménez (Raspeig) 2º Jouke Duller (La Vila) 3º Carlos Pardo (Enric Valor) y 1ª femenina WFM Rebeca Jiménez (Raspeig)
  • S-12 Podio: 1º Jaime López (Enric Valor) 2º Pablo Bascuñana (Enric Valor) 3º David Nechifor (La Vila) y 1ª femenina Mireia García (Enric Valor)
  • S-10 Podio: 1º Beatriz Pardo (Enric Valor) 2º Lorenzo Serna (Enric Valor) 3º Aleksander Jaglinski (Alicante) y 1ª femenina Beatriz Pardo (Enric Valor)
  • S-08 Podio: 1º Alex Magan (Tabiya Alcoy) 2º Zoia Tajada (Mutxamel-Sant Joan) 3º Alex García (Mutxamel-Sant Joan) y 1ª femenina Zoia Tajada (Mutxamel-Sant Joan)

Castelló

  • S-18 Podio: 1º Víctor Salvador (Vila-real) 2º Pau Camarillas (Vila-real) 3º Nicolás Bellón (Gambito-Benimaclet) y 1ª femenina Silvia Doñate (Círculo Mercantil)
  • S-12 Podio: 1º Iker Herráiz (Círculo Mercantil) 2º Xavier Manzanero (Círculo Mercantil) 3º Leyre Roldán (Camp Morvedre) y 1ª femenina Leyre Roldán (Camp Morvedre)
  • S-10 Podio: 1º Carlos Roche (EA Castellón)  2º Marc Archiles (Círculo Mercantil) 3º Antonio Abad (EA Castellón) 1ª femenina Vera Vico (Camp Morvedre)
  • S-08 Podio: 1º Álex Climent (EA Castellón)  2º Juan Sánchez (Vila-real) 3º Alexander Zamora (Vila-real)

València

  • S-18 Podio: 1º FM Diego Macías (Andreu Paterna) 2º WFM Viviana Galván (Benimodo) 3º Vlad Ionut (Monteolivete) y 1ª femenina WFM Viviana Galván (Benimodo)
  • S-12 Podio: 1º Félix Ilinca (La Vila) 2º Guillermo Beneyto (Basilio) 3º Carles Mellado (Alzira) y 1ª femenina Isabel Colomer (Carcaixent)
  • S-10 Podio: 1º Pablo Pitarch (EDAPA) 2º Jaime Lirola (Monteolivete) 3º Jordi Otero (EDAPA) y 1ª femenina Agnes Núñez (EERB)
  • S-08 Podio: 1º Julen Boluda (EDAPA) 2º Jaime Beneyto (Basilio) 3º Daniel Domingo (Almussafes) y 1ª femenina Joana Mellado (Alzira)

i64 Participants i resultats


 

 

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.