Circular 02/2020 Qualificació de competicions

circular federación ajedrezPer la present Circular es publiquen els requisits i procediments per a tornejos del calendari oficial de la FECV (COFECV), per a tornejos que desitgen ser avaluats per a ELO oficial FIDE/FEDA i per a esdeveniments que sol·liciten certificats oficials de la FECV per a concórrer a convocatòries d’ajudes Públiques.

logo pdfveure Circular

Ajustos de Calendari del Interclubs en 2ª Provincial i Promoció

banner torneo equipos ajedrez

Publiquem hui novament el calendari de la competició per a encaixar necessitats de disponibilitat de local sorgides en les categories base de 2ª València-Centre, 2ª València-Castelló i 2ª Promoció Alacant.

logo link …  veure tot sobre Interclubs 2020

Calendari i Ordres de Força del Interclubs 2020

banner torneo equipos ajedrez

Publiquem hui el calendari de la competició després de les revisions  i els ordres de força dels diferents equips. Recordem que els noms dels clubs i dels jugadors són els que els diferents delegats han reflectit en l’aplicació de gestió, qualsevol canvi ha de sol·licitar-se al delegat de cada club, el qual notificarà per email a la FECV els canvis perquè aquesta publique. S’estableix un termini fins al 30 de desembre per a esmenes de noms.

logo link … veure tot sobre Interclubs 2020

 

Esborrany del calendari Interclubs 2020

banner torneo equipos ajedrez

 

Publiquem hui l’esborrany del calendari i s’estableix un termini de 6 dies,  fins dilluns que ve 23 de desembre, per a manar les observacions oportunes, les quals hauran de remetre’s únicament per correu electrònic o mitjançant el formulari de contacte.

logo pdf … esborrany del calendari interclubs

Circular 26/2019 Autonòmic Equips Rallamp

circular federación ajedrezPer la present queden publicades les bases per al Campionat Autonòmic d’Escacs Rellamp per Equips de la Comunitat Valenciana 2019.

logo pdf … veure Circular


 

Nota 1: Aspecte destacable: “CLASSIFICATORI CATEGORIES RELLAMP EQUIPS 2020”

La classificació general final del Campionat d’enguany servirà per a formar els grups del nou sistema de competició del pròxim any 2020 en el qual el campionat tindrà sistema de categories pròpies del ritme llampec i els seus ascensos i descensos.

  • Els primers 10 classificats formaran la Lliga Divisió d’Honor.
  • Els classificats en els llocs 11 al 20 formaran la Lliga de Primera Autonòmica.
  • Els classificats en els llocs 21 al 30 formaran la Lliga de Segona Autonòmica.
  • La resta d’equips formaran el grup Suís Obert.

No pot haver-hi dos clubs del mateix club en els grups Lliga de 10 equips.
El club que no participara en aquesta edició del 2019 formarà part del grup Suís Obert per a l’any 2020.


Nota 2: en l’entrada de l’Agenda d’aquest web s’anunciarà oferta d’esmorzar popular abans del torneig i de menjar a mig dia per a aquells que estigueren interessats.


Cartel torneo ajedrez

Shirov i Vallejo en el cim del Campionat d’Espanya

Shirov y Vallejo ajedrez

El Gran Mestre d’Escacs Alexéi Dmítrievich Shírov, jugador del Club d’Escacs Silla-Bosch-Serinsys, s’ha proclamat Campió Absolut d’Espanya d’Escacs 2019 en el torneig disputat aquesta setmana passada a la ciutat de Marbella.

El Gran Mestre d’Escacs Francisco Vallejo Pons, jugador del Club d’Escacs Andreu Paterna, ha aconseguit el Subcampionat Absolut d’Espanya d’Escacs 2019, empatat a punts amb Shírov.

Aquests dos assoliments de jugadors d’escacs de la Comunitat Valenciana en la màxima competició individual del nostre país sumat als ascensos reeixits a Divisió d’Honor en la competició per equips de Primera Divisió de clubs d’escacs, del C.A. Silla-Bosch-Serinsys i del C.A. Andreu Paterna, situen a la nostra Comunitat Valenciana centre del panorama nacional del nostre esport.

Altres jugadors d’escacs valencians ens van representar en el campionat, com el nostre Campió Autonòmic, el M.I. Jaime Valmaña i el Director del programa de Tecnificació FECV, el G.M. Julen Arizmendi i diversos d’ells també van demostrar un gran nivell en diferents moments de la competició.

Els jugadors de nostra Cominitat desplaçats fins a Marbella i els seus llocs finals en la general van ser:

Pos. Tít. Nombre Ptos.
1 GM Shirov, Alexei 7,0
2 GM Vallejo Pons, Francisco 7,0
13 FM Mingarro Carceller, Sergi 6,5
23 Romero Calduch, Sergio 6,0
25 GM Arizmendi Martinez, Julen Luis 5,5
30 FM Serarols Mabras, Bernat 5,5
33 IM Valmana Canto, Jaime 5,5
51 Martinez Piqueras, Carlos 5,0
67 Luque Saiz, Andres 4,5
85 FM Carbonell Bofill, Carlos Eloy 4,0
114 Viciano Barrachina, Aitor 3,0

Des de la FECV volem felicitar a tots els nostres jugadors i, en espècial, a Shírov y Vallejo.

i64 … veure tots els resultats i classificació