Circular 05/2020 Circuit de Tornejos d’Escacs de la Comunitat Valenciana 2020

circular federación ajedrez

Per la present queden publicades les bases del nou Circuit de Tornejos Internacionals Oberts d’Escacs de la Comunitat Valenciana 2020.

 

logo pdfveure Circular


 

 

COFACV Calendari Oficial 2020

noticia ajedrez comunidad valenciana

Publiquem l’enllaç del Calendari Oficial de la Federació d’Escacs de la Comunitat Valenciana (COFECV) per a aquest any 2020: veure calendari

En breu serà publicada la circular que regularà el nou Circuit d’Escacs de la Comunitat Valenciana 2020 així com el Circuit Infantil de la Comunitat Valenciana. Avancem de forma resumida que el circuit absolut es compondrà, principalment, de proves de 9 rondes de ritme estàndard i amb un mínim en premis de 1.800€ a més d’alguns tornejos de ràpides amb uns requisits també superiors a l’anterior circuit. Atés que es planteja un circuit nou amb un sistema organitzatiu nou i que els organitzadors necessiten temps ajustar els seus tornejos, en la circular es tindran en compte compatibilitats amb proves preexistents del circuit anterior Copa Campions  que no pogueren o desitjaren incorporar-se enguany.


Documents relacionats amb l’organització de tornejos:

 

Circular 03/2020 Zonals Provincials dels Jocs Esportius d’Escacs

circular federación ajedrez

Publiquem la circular en la qual s’estableixen les bases per als Zonals Provincials de XXXVIII Jocs Esportius d’Escacs de la Comunitat Valenciana.

 

logo pdfveure bases


 

Jocs Ajedrez

Ajustos de Calendari del Interclubs en 2ª Provincial i Promoció

banner torneo equipos ajedrez

Publiquem hui novament el calendari de la competició per a encaixar necessitats de disponibilitat de local sorgides en les categories base de 2ª València-Centre, 2ª València-Castelló i 2ª Promoció Alacant.

logo link …  veure tot sobre Interclubs 2020

El Club Gambito-Benimaclet Campió Autonòmic Rellamp 2019

Campeonato Blit Equipos Comunidad Valenciana

Ahir diumenge 22 de desembre, es va proclamar Campió Autonòmic d’Escacs Llampec el Club d’Escacs Gambito-Benimaclet en el torneig disputat en la població de Canals, València. El subcampionat va ser per al C.A. Silla i tercer classificat el C.A. Adreu Paterna.

Els premiats en les diferents categories van ser:

  • En Divisió d’Honor el C.A. Andreu Paterna
  • En 1ª Autonòmica el C.A. Silla
  • En 2ª Autonòmica el C.A. Silla B
  • En 1ª Provincial el C.A. Educart Aldaia
  • En 2ª Provincial el C.E. Els Voltors

En el Campionat van participar més de 50 equips de les tres províncies amb un nombre de jugadors que superaven els 200 participants. En la clausura va estar el regidor Vicent Tornero en representació del municipi amfitrió de Canals, el Secretari General de la FECV José Polop i el Director Esportiu Luis Barona en representació de la federació.

Les categories per a la competició del 2020 queden amb la següent composició

  •  Divisió Honor Rellamp 2020:
    • Gambito-Benimaclet
    • Silla
    • Andreu Paterna
    • Alzira
    • EVA Manises
    • Alfas del Pi
    • Raspeig
    • Alcoy
    • Camp de Morvedre
    • Enric Valor
  • Primera Autonómica Rellamp 2020:
    • EVA Manises B
    • Silla B
    • Gambito-Benimaclet B
    • Educart Aldaia
    • Escacs Xàtiva
    • Xeraco
    • Alberic
    • Basilio
    • Alaquàs
    • Castell de Riba-roja
  • Segona Autonómica Rellamp 2020:
    • EVA Manises C
    • Xeraco B
    • Camp de Morvedre B
    • Els Voltors
    • Alzira B
    • La Vila
    • Alaquas B
    • Dama Roja
    • Fomento Gandía
    • Gambito-Benimaclet C
  • Categoría Open: la resta de clubs de la Comunitat Valenciana

logo pdf … veure resultats


Resultats de la Final del Circuit Infantil a Sueca

jugadores torneo ajedrez en Sueca

 

Ahir diumenge es va celebrar en el municipi de Sueca la Final del VII Circuit Copa Campions Infantil d’Escacs, torneig organitzat per la FECV amb la col·laboració del Club Escacs Sueca i l’Ajuntament de Sueca, esdeveniment en el qual van participar més de 150 joves jugadors dividits en grups per edats des de Sub-8 fins Sub-16.

Els primers classificats de cada categoria van ser:

  • Sub-08 (nom/ club)
    • Eli Escoffier / Edapa
    • Lorenzo Serna Puerto / Raspeig
    • Carles Mellado Sais / Alzira
  • Sub-10 (nom / club)
    • Iván Povshednvi / Gambito Benimaclet
    • Rufus Jones / Edapa
    • Ionut Bercaru Vlad / El 8
  • Sub-12 (nom / club)
    • Diego Marcías Pino / EVA Manises
    • Hugo Garijo Pérez  / CDA Lapuerta
    • Ángela Ivorra Ivorra / La Vila
  • Sub-14 (nom / club)
    • Andrés Luque Sáiz / EVA Manises
    • Luis Montesinos Díaz / EVA Manises
    • José García Molina / Silla
  • Sub-16 (nom / club)
    • David Aledo Yanguas / Enric Valor
    • Javier Luque Sáiz / EVA Manises
    • Santiago García Giménez / Xeraco

En la clausura van estar la regidora d’esports Celia Beltrán, l’alcalde del municipi Dímas Vázquez, Amadeo Albert per part del club d’escacs locals i Luis Barona en representació de la FACV.

i64 … veure tots els resultats


Circular 26/2019 Autonòmic Equips Rallamp

circular federación ajedrezPer la present queden publicades les bases per al Campionat Autonòmic d’Escacs Rellamp per Equips de la Comunitat Valenciana 2019.

logo pdf … veure Circular


 

Nota 1: Aspecte destacable: “CLASSIFICATORI CATEGORIES RELLAMP EQUIPS 2020”

La classificació general final del Campionat d’enguany servirà per a formar els grups del nou sistema de competició del pròxim any 2020 en el qual el campionat tindrà sistema de categories pròpies del ritme llampec i els seus ascensos i descensos.

  • Els primers 10 classificats formaran la Lliga Divisió d’Honor.
  • Els classificats en els llocs 11 al 20 formaran la Lliga de Primera Autonòmica.
  • Els classificats en els llocs 21 al 30 formaran la Lliga de Segona Autonòmica.
  • La resta d’equips formaran el grup Suís Obert.

No pot haver-hi dos clubs del mateix club en els grups Lliga de 10 equips.
El club que no participara en aquesta edició del 2019 formarà part del grup Suís Obert per a l’any 2020.


Nota 2: en l’entrada de l’Agenda d’aquest web s’anunciarà oferta d’esmorzar popular abans del torneig i de menjar a mig dia per a aquells que estigueren interessats.


Cartel torneo ajedrez

Podi de la Comunitat Valenciana al Bali Sub-2300

Vicente Cano jugador de ajedrez

El vencedor del torneig Sub-2300 ha sigut el M.F. Vicente Cano, del C. A. L’Alfàs del Pi d’Alacant, empatat a punts amb el M.F. Nahun Gavarrete, del C.A. EVA_Manises de València, el qual va acabar en segona posició pel sistema de desempat, i el tercer classificat va ser el M.F. Adrián Galiana, del C.A. Enric Valor d’Alacant, a mig punt dels dos primers classificats, tots ells jugadors amb llicència a la Comunitat Valenciana.

La clausura del Festival Gran Hotel Bali de Benidorm va tindre a lloc ahir diumenge dia 8 amb la presència de Carlos Fernández, subdirector de l’Hotel, Ramón Padullés, secretari general de la Federació Espanyola, Javier Ochoa president de la Federació Espanyola, Alfonso Pedraza director del Festival i Francisco Cuevas president de la Federació Valenciana. Presentava l’acte Eduardo López.

i64Veure resultats


Calusura torneo ajedrez

Foto de la clausura del Festival (fuente: boletín del torneo)

Rufino Camarena guanya la VII Final Copa Campions d’escacs

premiados torneo ajedrez

 

El M.I. Rufino Camarena d’ha proclamat Campió de la VII Final Copa Campions, prova final del circuit de tornejos d’escacs de la Comunitat Valenciana. El subcampió d’enguany ha sigut el G.M. Miguel Muñoz i el tercer lloc ha sigut per al M.I. Antonio Granero.

En l’edició d’enguany van participar prop de 60 jugadors dels quals 21 d’ells eren titulats FIDE, dos dels quals eren Grans mestres, la qual cosa dona una idea de la duresa del torneig disputat

i64 … veure la classificació final