José Celaya i Antonio Cantero Campions Autonòmics d’Escacs Veterans +65 i +50

finalistas campeonato

finalistes campionat

 

Va acabar l’Autonòmic de Veterans celebrat aquest cap de setmana a l’Hotel Albufera d’Alfafar, sent el Campió en la categoria +65 José Mª Celaya (C.A. Mat de Cox) seguit en la classificació per Rafael Simón (C.A. Gambito-Benimaclet), Jesús Giménez (C.A. Meliana) i Ildefonso Alamillo (C.A. Vila-real) .

En la categoria +50 el Campió és Antonio Cantero (C.A. Mat de Cox) seguit en la classificació per José A. O`Neill (C.A. Gambito-Benimaclet), Jaime Lloret (C.A. La Vila) i José J. Bou ( C.A. E.E. Castelló).

L’esdeveniment ha pogut seguir-se per Internet per la seua retransmissió mitjançant taulers electrònics.

En directe | i64 Resultats +50  +65

Circular 11/2022: Campionats Autonòmics per Edats

circular federación ajedrez

Per la present Circular es publiquen les bases dels Campionats Autonòmics per Edats d’Escacs 2022.

(Les bases s’han actualitzat corregint errors, refresquen el navegador en descarregar-les)

logo pdf … Bases

logo pdfAnnex Protocol COVID-19 (novetats!)

logo linkPàgina de l’esdeveniment

 

 

 

 

 


FEDA

Noticies anteriors

Resultats en els Campionats Provincials d’Escacs per Edats

cartel con niña jugando al ajedrez

 

El passat cap de setmana es van celebrar els Campionats Provincials per Edats en les sede de Sant Vicent de Raspeig (Alacant), C.E. Vila-real (Castelló) i Almussafes (Valéncia). Els primers classificats van quedar com segueix:

Alacant

  • S-18 Podio: 1º WFM Rebeca Jiménez (Raspeig) 2º Jouke Duller (La Vila) 3º Carlos Pardo (Enric Valor) y 1ª femenina WFM Rebeca Jiménez (Raspeig)
  • S-12 Podio: 1º Jaime López (Enric Valor) 2º Pablo Bascuñana (Enric Valor) 3º David Nechifor (La Vila) y 1ª femenina Mireia García (Enric Valor)
  • S-10 Podio: 1º Beatriz Pardo (Enric Valor) 2º Lorenzo Serna (Enric Valor) 3º Aleksander Jaglinski (Alicante) y 1ª femenina Beatriz Pardo (Enric Valor)
  • S-08 Podio: 1º Alex Magan (Tabiya Alcoy) 2º Zoia Tajada (Mutxamel-Sant Joan) 3º Alex García (Mutxamel-Sant Joan) y 1ª femenina Zoia Tajada (Mutxamel-Sant Joan)

Castelló

  • S-18 Podio: 1º Víctor Salvador (Vila-real) 2º Pau Camarillas (Vila-real) 3º Nicolás Bellón (Gambito-Benimaclet) y 1ª femenina Silvia Doñate (Círculo Mercantil)
  • S-12 Podio: 1º Iker Herráiz (Círculo Mercantil) 2º Xavier Manzanero (Círculo Mercantil) 3º Leyre Roldán (Camp Morvedre) y 1ª femenina Leyre Roldán (Camp Morvedre)
  • S-10 Podio: 1º Carlos Roche (EA Castellón)  2º Marc Archiles (Círculo Mercantil) 3º Antonio Abad (EA Castellón) 1ª femenina Vera Vico (Camp Morvedre)
  • S-08 Podio: 1º Álex Climent (EA Castellón)  2º Juan Sánchez (Vila-real) 3º Alexander Zamora (Vila-real)

València

  • S-18 Podio: 1º FM Diego Macías (Andreu Paterna) 2º WFM Viviana Galván (Benimodo) 3º Vlad Ionut (Monteolivete) y 1ª femenina WFM Viviana Galván (Benimodo)
  • S-12 Podio: 1º Félix Ilinca (La Vila) 2º Guillermo Beneyto (Basilio) 3º Carles Mellado (Alzira) y 1ª femenina Isabel Colomer (Carcaixent)
  • S-10 Podio: 1º Pablo Pitarch (EDAPA) 2º Jaime Lirola (Monteolivete) 3º Jordi Otero (EDAPA) y 1ª femenina Agnes Núñez (EERB)
  • S-08 Podio: 1º Julen Boluda (EDAPA) 2º Jaime Beneyto (Basilio) 3º Daniel Domingo (Almussafes) y 1ª femenina Joana Mellado (Alzira)

i64 Participants i resultats


 

 

 

Circular 08/2022: Campionats Provincials per Edats

circular federación ajedrez

Per la present Circular es publiquen les bases dels Campionats Provincials per Edats d’Escacs 2022.

logo pdf … Bases

logo pdfAnnex Protocolo Covid-19

 

 

 

 

 


FEDA

Noticies anteriors

El Club Escacs Xeraco es proclama Campió Autonòmic en Sub-18 rellamp

jugadores del equipo de ajedrez campeón

 

El C.E. Xeraco és el Campió Autonòmic Sub-18 d’Escacs Rellamp aconseguint acabar invicte en el campionat disputat el passat cap de setmana en Sant Vicent del Raspeig, Alacant.

El Sub-campionat és per a el C.A. Alaquàs, el qual va aconseguir acabar invicte també però va sumar un empat més que el campió, i en tercer lloc va classificar el C.D. Basilio.

Veure la classificació final

 

 

 


FEDA

Noticies anteriors

El Club Escacs Andreu Paterna és el Campió Autonòmic Absolut d’escacs llampec

jugadores del club ajedrez Andreu Paterna

 

El C.A. Andreu Paterna és el Campió Autonòmic Absolut d’Escacs Llampec  2021 aconseguint acabar invicte en el campionat disputat el passat cap de setmana en La Petxina, València. El Sub-campió és el C.A. Silla i, en tercer lloc, va classificar el C.A. Gambito-Benimaclet amb 6 victòries i un empat en el caseller de punts reeixits.

En la resta de divisions els campions van ser el C.D. Basilio en 1a Autonòmica, el C.A. Andreu Paterna B en 2a Autonòmica, el C.A. Quart en la categoria Open i el C.A. Andreu Paterna C en el grup de Promoció.

Resultats DH |  |  | Open | Prom.

 

Taula d’ascensos i descensos

cuadro de clasificación del torneo de ajedrez

Recordem que el grup de promoció no tenia ascensos ni descensos.

 

 


FEDA

Notícies anteriors

El Club Escacs Enric Valor es proclama Campió Autonòmic en Sub-12 llampec

Niños del Club Ajedrez Enric Valor

 

El C.A. Enric Valor és el Campió Autonòmic Sub-12 d’Escacs Llampec aconseguint véncer en totes les trobades del campionat disputat el passat cap de setmana en La Petxina, València.

El Sub-campió d’aquest any 2021 és el C.A. Gambito-Benimaclet, el qual va aconseguir 8 victòries en les 9 rondes disputades i, en tercer lloc, va classificar el C.A. EDAPA B amb 6 victòries i un empat en el caseller de punts reeixits.

Veure la classificació final

 

 

 


FEDA

Noticies anteriors

Grups i sorteig de número en les lligues d’Equips Escacs Llampec

cartel torneo con 4 figuras de peones

 

Publiquem la composició de grups per al Campionat a disputar demà dissabte 18 de desembre en La Petxina, València.

L’ordre o numeració que vam mostrar a continuació és a l’efecte del sorteig que determinarà els aparellaments de cada ronda, sent la numeració final la que mostrarà el programa d’aparellaments i la seua aplicació web. La terminació (unitats) del número que sorteja aquesta nit l’ONCE “El Cuponazo” serà el de l’equip que amb aqueix número figura en el quadre i que passarà a tindre assignat seguidament el número 1, l’equip que figurava davall d’ell passarà a ser el 2 i així successivament fins a completar tots els equips de cada grup lliga.

cuadro de torneos sistema liga

Els altres dos grups disputaran un sistema Suís ordenat per rànquing de ELO mitjà dels seus jugadors pel que no requereixen cap sorteig. El seu número d’ordre final haurà de consultar-se també en la web del programa d’aparellaments.

cuadro de torneos sistema Suizo

ENLLACES APARELLAMENTS:

Divisió d’Honor

Primera Autonòmica

Segona Autonòmica

Open

Promoció

 

Recorden portar màscara FFP2 (és convenient que els capitans porten alguna addicional de reforç per a l’equip), que no és possible la presència de públic i que després de finalitzar la partida els jugadors han d’eixir de la sala fins al començament de la següent ronda. Els participants han d’emplenar el Formulari Protocol COVID abreujat.

 


Normativa GVA

Noticies anteriors