Circular 23/2019 Provincials d’Escacs d’Alacant

circular federación ajedrezPer la present queden publicades les bases per a els Campionats Provincials d’Escacs d’Alacant.

 

logo pdf… veure Circular

 


DADES DEL TORNEIG:

Dies de joc: 16, 17, 23 i 24 de novembre.

Horari:

Ronda 1: 16 dissabte 10.00 hores
Ronda 2: 16 dissabte 16.30 hores
Ronda 3: 17 diumenge 10.00 hores
Ronda 4: 17 diumenge 16.30 hores
Ronda 5: 23 dissabte 10.00 hores
Ronda 6: 23 dissabte 16.30 hores
Ronda 7: 24 diumenge 10.00 hores

Clausura: 24 diumenge 14.00 hores

Organitza: FECV amb la col·laboració del Club d’Escacs Raspeig i Ajuntament de SV Raspeig
Local de joc: En Carrer Calp n 2-4, SV Raspeig
Ritme de joc: 90 minuts amb increment de 30 segons per jugada.
Categories: Absolut, Preferent i Primera(veure bases).
Sistema de joc: Suís a 7 rondes.

Dos (2) Byes de ½ punt en rondes 1ª a 5ª (6ª i 7ª no)

Tolerància: 15 minuts des de l’hora oficial prevista.
Inscripció: Fins al 14 de novembre a les 24:00h o esgotar aforament del local.
Avaluació ELO: FIDE i FEDA

 

 

Va finalitzar el XVII Campionat d’Espanya d’Escacs de Veterans

jugadores del torneo de ajedrez

Ahir diumenge va finalitzar el XVII Campionat d’Espanya d’Escacs de Veterans a l’Hotel IFACH de Calp (Alacant) en el qual enguany es va superar el llistó de 130 jugadors.

En la categoria +65 es va imposar el MF balear Tomás Serra, seguit pel GM  canari José Luis Fernández i el MF valencià Juan Andrés Fos.

En la categoria +50 repeteix títol de Campió d’Espanya l’MI alacantí Luis María Campos, acompanyat en el podi pel jugador basc Francisco Ladrón de Guevara i pel MF valencià Francisco García Trobat.

El jugador alacantí GM Mihai Suba va rebre un reconeixement especial per la seua energia i esperit esportiu, el qual ha sigut sens dubte un gran exemple per a tots els participant. El també jugador alacantí i gran artista Luis Zotes va obsequiar al participant català Guillermo Buxade amb un retrat a l’oli.

En el lliurament de premis van estar presents  en representació de l’Ajuntament de Calp, les regidores Ana Perles i Noelia Císcar, el president de la Federació d’Escacs de la Comunitat Valenciana, Francisco Cuevas, el secretari general de la Federació Espanyola, Ramón Padullés i el Director de l’esdeveniment Luis Barona. El certamen ha comptat amb l’ajuda de l’Hotel Ifach, el Club d’Escacs Calp, la Diputació d’Alacant, l’Ajuntament de Calp i la Generalitat Valenciana.

Tota la informació de l’esdeveniment està disponible ⇒ en aquest enllaç  i l’àlbum de fotos  en Google serà incorporat al llarg dels pròxims dies.

i64 https://info64.org/xvii-ce-veteranos-grupo-a-50-2019

i64 https://info64.org/xvii-ce-veteranos-grupo-b-65-2019


Campionats provincials d’escacs 2019

Campeonato Provincial Ajedrez

formularioplataforma d’inscripció

Aparellaments i resultats:

Campions Provincials d’Escacs del 2018

.
Pablo Aymerich

Pablo Aymerich

Miguel Lloret

Miguel Lloret

Fernando Silva

Fernando Silva

.
VALÈNCIA ALACANT CASTELLÓ

logo pdf … veure Circular Valencia

logo pdf … veure Circular Sueca

 

 

logo pdfveure Circular Alacant

logo pdf … veure Circular Castelló

cartel torneo ajedrez en Castellón


logo pdf … veure ascensos / descensos 2018

.
.

Circular 22/2019 Copa Campions: Final VII Circuit Infantil 2019

circular federación ajedrezPer la present queden publicades les bases per a la Copa Campions: Final VII Circuit Infantil 2019.

 

logo pdf… veure Circular

 


 

DADES DEL TORNEIG:

Dia de joc: 15 de desembre de 2019
Horari: 10.00-14.15 hores.
Organitza: FECV amb la col·laboració del Club Escacs Sueca i l’Ajuntament de Sueca.
Local de joc: Casal Multiusos de Sueca. Plaça Núm. 40 Materal, 42, 46410 Sueca, València
Ritme de joc: 5 minuts amb increment de 3 segons per jugada.
Categories:  Sub-8-10-12-14-16
Sistema de joc: Suís a 8 rondes
Tolerància: Fins a caiguda de bandera.
Confirmació: Fins a l’1 de novembre per email: calendari(arrova)facv.org


Circular 21/2019 Provincials d’Escacs de València: Seu Sueca

circular federación ajedrezPer la present queden publicades les bases per als Campionats Provincials d’Escacs de València: Seu Sueca.

 

logo pdf… veure Circular

 


 

DADES DEL TORNEIG:

Dies de joc: 16, 17, 23 i 24 de novembre.

Horari:

Ronda 1: 16 dissabte 10.00 hores
Ronda 2: 16 dissabte 16.30 hores
Ronda 3: 17 diumenge 10.00 hores
Ronda 4: 17 diumenge 16.30 hores
Ronda 5: 23 dissabte 10.00 hores
Ronda 6: 23 dissabte 16.30 hores
Ronda 7: 24 diumenge 10.00 hores

Clausura: 24 diumenge 14.00 hores

Organitza: FECV amb la col·laboració del Club d’Escacs Ciutat Vella i Ajuntament de Sueca
Local de joc: En la població de Sueca, s’anunciarà després del tancament d’inscripcions.
Ritme de joc: 90 minuts amb increment de 30 segons per jugada.
Categories: Absolut, Preferent, Primera i Segona (veure bases).
Sistema de joc: Suís a 7 rondes.

Dos (2) Byes de ½ punt en rondes 1ª a 5ª (6ª i 7ª no)

Tolerància:15 minuts des de l’hora oficial prevista.
Inscripció: Fins al 12 de novembre a les 24:00h o esgotar aforament del local.
Avaluació ELO: FIDE i FEDA

Eric Sos nou Campió Autonòmic d’Escacs Rellamp

Campeonato ajedrez Comunidad Valenciana

El M.I. Eric Sos, del CA Paterna, s’ha proclamat Campió Autonòmic d’Escacs Rellamp 2019, en la població alacantina de La Nucia (Alacant) el passat dia 19 d’octubre. Li van acompanyar en el podi el M.F. José Roca, també jugador del C.A. Paterna, i el M.F. Adrián Galiana, del C.E. Enric Valor.

Prop de 60 participants, amb un total de setze titulats FIDE, es van donar cita en aquest esdeveniment i en la clausura del torneig van estar presents Francisco Cuevas i Luis Barona en representació de la FECV, Alberto Tortosa i Juan Diego Sánchez en representació del CEFIRE d’Alacant,  i el regidor d’esports de La Nucia, Sergio Villalba.

i64 … veure resultats y classificació


Bernat Serarols conquista l’I Open d’Escacs Costa Blanca

premiados torneo ajedrez

El M.F. Bernat Serarols, del CE Xeraco, ha conquistat l’I Open d’Escacs Costa Blanca celebrat en la població alacantina de La Nucia (Alacant) el passat dia 19 d’octubre. Li van acompanyar en el podi el M.I. Eric Sos, del CA Paterna i el M.I. Enrique Llobell, també jugador del C.A. Paterna.

Prop de 60 participants, entre ells quinze titulats FIDE, es van donar cita en aquest esdeveniment i en la clausura del torneig van estar presents Francisco Cuevas, Rafael Arroyo i Luis Barona en representació de la FECV i el regidor d’esports de La Nucia, Sergio Villalba.

i64 … veure resultats y classificació


Circular 20/2019 Provincials d’Escacs de València

circular federación ajedrezPer la present queden publicades les bases per a els Campionats Provincials d’Escacs de València.

 

logo pdf… veure Circular

 


 

DADES DEL TORNEIG:

Dies de joc: 16, 17, 23 i 24 de novembre.

Horari:

Ronda 1: 16 dissabte 10.00 hores
Ronda 2: 16 dissabte 16.30 hores
Ronda 3: 17 diumenge 10.00 hores
Ronda 4: 17 diumenge 16.30 hores
Ronda 5: 23 dissabte 10.00 hores
Ronda 6: 23 dissabte 16.30 hores
Ronda 7: 24 diumenge 10.00 hores

Clausura: 24 diumenge 14.00 hores

Organitza: FECV amb la col·laboració del Club d’Escacs Ciutat Vella
Local de joc: Centre Esportiu Cultural La Petxina. Passege La Petxina 42, València
Ritme de joc: 90 minuts amb increment de 30 segons per jugada.
Categories: Absolut i Preferent.
Sistema de joc: Suís a 7 rondes (En funció de la inscripció podria celebrar-se un sistema lliga o cancel·lar-se una categoria).

Dos (2) Byes de ½ punt en rondes 1ª a 5ª (6ª i 7ª no)

Tolerància:15 minuts des de l’hora oficial prevista.
Inscripció: Fins al 12 de novembre a les 24:00h o esgotar aforament del local.
Avaluació ELO: FIDE i FEDA

Crònica del Torneig Solidari ASPAS

premiados torneo ajedrez ASPAS

 

L’Organització d’ASPES València ens remet la següent crònica de l’esdeveniment:

“Aquest dissabte 28 de Setembre de 2019, l’Associació de Famílies i Persones Sordes de València (Aspes València) ha organitzat la seua Tercera edició del Torneig Solidari d’Escacs ASPES VALÈNCIA a la Sala d’Escacs del Complex Esportiu-Cultural La Petxina a València coincidint amb el Dia Internacional de les Persones Sordes, com a acte per a visibilitzar les necessitats de les persones sordes.

L’organització i difusió d’aquest torneig ha comptat un any més amb la col·laboració de la Regidoria d’Esports de l’Ajuntament de València, la Fundació Esportiva Municipal, la Federació d’Escacs de la Comunitat Valenciana i el Club Esportiu Basilio, així com amb el patrocini per tercer any consecutiva de Kekkila.

A tots els participants del torneig se’ls ha entregat polseres solidàries de la pròpia associació així com obsequis donats per diversos col·laboradors.

L’acte s’ha inaugurat per Donya Mari Pérez, vicepresidenta d’Aspes València, qui ha agraït la col·laboració de la FECV, així com la del Club Esportiu Basilio, per possibilitar a Aspes València la realització d’aquesta tercera edició del torneig solidari d’escacs; i especialment als jugadors que possibiliten amb la seua presència la viabilitat d’aquest torneig. Finalment, Sr. Néstor Echeverría, encarregat de l’arbitratge del torneig, ha explicat les regles del torneig i s’ha donat per iniciat el mateix.

El torneig ha estat dividit en 4 categories: Sub-8, Sub-10, Sub-12 i Absolut, i ha comptat amb un centenar de participants, superant-se el número d’inscrits d’anteriors edicions.

Una vegada finalitzades les 6 rondes previstes de 10 minuts, s’ha procedit al lliurament dels trofeus per part de Sr. Francisco Cuevas Povedano, president de la FECV, demostrant la implicació de la Federació en aquest torneig solidari amb la donació dels trofeus i amb la presència del seu màxim represente. Igualment va comptar aquest lliurament amb la col·laboració de Donya Mari Pérez i Sr. José Miguel Barrachina com a representants i de Sr. Michael Vandevoorde en representació del patrocinador.”

Classificació Absolut:

1º – Albert Deruelle Sala – C.A. Alfil Castellonense

2º – Nahun Gavarrete – C.A. Eva Manises

3º – Lucia Follana Albelda – C.A. Mislata Lanjaron Discema

Classificació SUB-12

1º – Artem Gukasov – C.D. Basilio

2º– Max Miranda Calvo– C.D. Basilio

3º -Rayan Romero Barkouk– C.D. Basilio

Classificació SUB-10

1º – Ionut Bercaru Vlad – C.A. El Ocho

2º – Guillermo Beneyto de Ramón C.D. Basilio

3º – Mateo Sena Casas – C.A. Alaquas

Classificació SUB-8

1º – Eli Escoffier – C.A. Edapa Paterna

2º – Carlos Sena Casas – C.A. Alaquas

3º – Carles Mellado Sais – C.A. Alzira

Primera dona:

Gemma Leon Alonso – C.E. Massanassa Escacs 90

Primer sub 1500:

Yuriy Gukasov ´- C.D. Basilio

Primer veterá:

Julián Torrijos Alhambra – C.A. Jaque Mate

Clasificación Final : Sub-08 | Sub-10 | Sub-12 | Absoluto 

Pablo Cruz va conquistar el II Torneig per la Igualtat

premiados torneo ajedrez

 

El M.I. Pablo Cruz, del C.A. Ateneu Marítim, va conquistar  el II Torneig per la Igualtat celebrat a la ciutat de València els passats dies 12 al 14 de setembre, aconseguint 11,5 punts sobre els 12 disputats. Li van acompanyar en el podi el M.F. Adrián Randazzo, del C.D. Basilio i Diego Macías, del C.A. EVA-Manises.

i64 … veure resultats y classificació