Crònica del Torneig Solidari ASPAS

premiados torneo ajedrez ASPAS

 

L’Organització d’ASPES València ens remet la següent crònica de l’esdeveniment:

“Aquest dissabte 28 de Setembre de 2019, l’Associació de Famílies i Persones Sordes de València (Aspes València) ha organitzat la seua Tercera edició del Torneig Solidari d’Escacs ASPES VALÈNCIA a la Sala d’Escacs del Complex Esportiu-Cultural La Petxina a València coincidint amb el Dia Internacional de les Persones Sordes, com a acte per a visibilitzar les necessitats de les persones sordes.

L’organització i difusió d’aquest torneig ha comptat un any més amb la col·laboració de la Regidoria d’Esports de l’Ajuntament de València, la Fundació Esportiva Municipal, la Federació d’Escacs de la Comunitat Valenciana i el Club Esportiu Basilio, així com amb el patrocini per tercer any consecutiva de Kekkila.

A tots els participants del torneig se’ls ha entregat polseres solidàries de la pròpia associació així com obsequis donats per diversos col·laboradors.

L’acte s’ha inaugurat per Donya Mari Pérez, vicepresidenta d’Aspes València, qui ha agraït la col·laboració de la FECV, així com la del Club Esportiu Basilio, per possibilitar a Aspes València la realització d’aquesta tercera edició del torneig solidari d’escacs; i especialment als jugadors que possibiliten amb la seua presència la viabilitat d’aquest torneig. Finalment, Sr. Néstor Echeverría, encarregat de l’arbitratge del torneig, ha explicat les regles del torneig i s’ha donat per iniciat el mateix.

El torneig ha estat dividit en 4 categories: Sub-8, Sub-10, Sub-12 i Absolut, i ha comptat amb un centenar de participants, superant-se el número d’inscrits d’anteriors edicions.

Una vegada finalitzades les 6 rondes previstes de 10 minuts, s’ha procedit al lliurament dels trofeus per part de Sr. Francisco Cuevas Povedano, president de la FECV, demostrant la implicació de la Federació en aquest torneig solidari amb la donació dels trofeus i amb la presència del seu màxim represente. Igualment va comptar aquest lliurament amb la col·laboració de Donya Mari Pérez i Sr. José Miguel Barrachina com a representants i de Sr. Michael Vandevoorde en representació del patrocinador.”

Classificació Absolut:

1º – Albert Deruelle Sala – C.A. Alfil Castellonense

2º – Nahun Gavarrete – C.A. Eva Manises

3º – Lucia Follana Albelda – C.A. Mislata Lanjaron Discema

Classificació SUB-12

1º – Artem Gukasov – C.D. Basilio

2º– Max Miranda Calvo– C.D. Basilio

3º -Rayan Romero Barkouk– C.D. Basilio

Classificació SUB-10

1º – Ionut Bercaru Vlad – C.A. El Ocho

2º – Guillermo Beneyto de Ramón C.D. Basilio

3º – Mateo Sena Casas – C.A. Alaquas

Classificació SUB-8

1º – Eli Escoffier – C.A. Edapa Paterna

2º – Carlos Sena Casas – C.A. Alaquas

3º – Carles Mellado Sais – C.A. Alzira

Primera dona:

Gemma Leon Alonso – C.E. Massanassa Escacs 90

Primer sub 1500:

Yuriy Gukasov ´- C.D. Basilio

Primer veterá:

Julián Torrijos Alhambra – C.A. Jaque Mate

Clasificación Final : Sub-08 | Sub-10 | Sub-12 | Absoluto 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.